onsdag 5. november 2025

Hvordan går det med manuskriptet?

Rosa julestjerne fra familien. (Foto: Gro Jeanette Nilsen)
Rosa julestjerne fra familien.
(Foto: Gro Jeanette Nilsen)


Tirsdag hadde jeg hyggelig familiebesøk her hjemme. Jeg får innimellom noen spørsmål om hvordan det går med bokmanuskriptet mitt. Det er jo ikke noe rart at de spør.

Helt ærlig har jeg ikke helt oversikten akkurat nå, siden manuskriptet er hos forlag for tiden.

Familie, venner og bekjente lurer på litt av hvert. Når jeg sendte inn manuset, og til hvilket forlag, når jeg forventer tilbakemelding. Sånne spørsmål. Og jeg tør jo ikke røpe for mye. Men det er veldig hyggelig at folk engasjerer seg. Jeg lærer jo litt underveis om hvilke spørsmål jeg kan få fra folk, og hva jeg velger å svare dem.

Det er jo ikke sikkert ting fungerer. Denne gangen heller. Krysser fingre og blyanter, men likevel... Når skal forlagene se at kanskje de kan satse på meg...? 

Likte du dette blogginnlegget? Del det gjerne med andre! 

Takk for at du leser og følger bloggen min!

#skribentliv 
 ------------------------------------------------------------------------- 

Jeg minner om at det er lov å dele bloggposter, men ikke kopiere. De kan altså ikke gjengis noe sted uten avtale med meg. Se Åndsverkloven.

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

Har du noen tanker om dette blogginnlegget?