lørdag 10. januar 2026

Å komme i gang etter jul.

Så hvordan går det med det nye året 2026? Har det kommet i gang? Ja det har vel det på et vis, selv om jeg fremdeles er i ventemodus. Og det kjennes fremdeles litt annerledes ut å bruke pulsklokke enn skritteller på mobil. Jeg får noen klager også, skjønner du.

For klokken registrerer ikke bare skrittene, men også søvn, stress og velvære, blant annet. Får man ikke ha noe i fred nå, eller? He he.

- De siste dagene har du lagt deg litt for sent.
- I natt har du sovet litt for få timer.
- Søvnkvaliteten din i natt var god. Men du bruker for lang tid på å sovne.

Påstår det rosa armbåndsuret mitt. Ja ja.. Hva skal jeg svare, da? At jeg sitter lenge oppe og jobber om kvelden når jeg har helse til det? Jeg tror ikke klokken min er interessert i det.

Når jeg er så godt i gang med pulsklokken prøver jeg i allefall å være oppmerksom på når jeg går, og bruker telleren som et påskudd til å kanskje gå litt mer enn jeg må. Det som i allefall er tydelig at det blir registrert mange flere skritt når jeg har telleren på armen, og ikke må gå og lete etter mobilen først, da er det jo mange skritt som ikke kommer med.

Men altså, jeg venter fremdeles på tilbakemelding fra forlag angående manuskriptet mitt. Sånn er det bare. Har oppdatert ny manusversjon med noen nye detaljer, men jeg har kontroll på det. Vurderer å ringe forlaget snart. Men har jo ikke så lyst til å mase heller. Kjenner at dette trekker ut, men det har jo vært juleferie litt av tiden.

Som du skjønner har det ikke skjedd så fryktelig mye. 

Hvordan er dine januar-dager?


 Likte du dette blogginnlegget? Del det gjerne med andre!

 Takk for at du leser og følger bloggen min! 

#helse #skribentliv 

 ------------------------------------------------------------------------- 

 Jeg minner om at det er lov å dele bloggposter, men ikke kopiere. De kan altså ikke gjengis noe sted uten avtale med meg. Se Åndsverkloven.

Ingen kommentarer:

Legg inn en kommentar

Har du noen tanker om dette blogginnlegget?